Son Dakika Haberleri
Anasayfa / GENEL BİLGİLER / Su İçmenin Zayıflamaya Etkisi

Su İçmenin Zayıflamaya Etkisi

Su İçmenin Zayıflamaya Etkisi : Günümüzde hem kadınlar hem de erkekler, dış görünümlerine özen göstermeye çalışmakta, fit bir görünüm kazanmaya çalışmak için çeşitli yöntemler uygulamaktadır. Su İçmenin Zayıflamaya Etkisi Bu durum yaz aylarına yaklaşıldığında daha da hızlanmakta, fazla kilolar sebebiyle kıyafet tercihlerinde sıkıntı yaşamamak için zayıflamaya yönelik çabalar daha da artmaktadır.

Su İçmenin Zayıflamaya Etkisi
Su İçmenin Zayıflamaya Etkisi

Su İçmenin Zayıflamaya Etkisi

İnternet üzerinden zayıflama ile ilgili yayınlanan birçok paylaşım olmasına rağmen, paylaşımların bir çoğu sağlık açısından oldukça tehlikeli riskler barındırmaktadır.

Bilinçsizce yapılan diyet uygulamaları, ciddi olumsuzluklar doğurabilmektedir.

Sağlıkla ilgili her konuda olduğu gibi, kilo verme konusunda da hekimlerin kontrolü ışığında teşhisler konulup kişiye özgü yöntemlerin uygulanmasına önem verilmelidir.

Peki , Su İçmenin Zayıflamaya Etkisi var mıdır?

Bilinçli kilo verme konusuna dikkat çektikten sonra, başlıca içeceğimiz olan suyun, fazla kilolardan sağlıklı bir şekilde kurtulmaya yardımcı olacak etkisinden bahsedelim.

Vermek isteyen bireyler, öncelikle besinlerle birlikte kalori hesaplamasını dikkatlice takip etmelidir. Kalori hesaplaması yapılırken , alınan bu kalorilerin gün içinde ne şekilde alındığının kontrolü sağlanmalıdır.

Uzmanların görüşü, gün içerisinde içilen en az 8 bardak suyun, sağlığımız için oldukça önemli faydalar sağladığı yönündedir.

Vücuda sağlanan bu faydalar sonucunda, kilo kontrolü de aktif bir şekilde sağlandığından su içmenin zayıflamaya etkisi görülmektedir.

Vücut sıcaklığını dengelemek ve vücutta biriken toksinlerden arınmak, su içerek gerçekleşmektedir.

Kilo verme bakımından su içmenin direkt etkisi bulunmasa bile, zayıflama konusunda oldukça etkili bir şekilde yardımcı olmaktadır.

Kalorisinin sıfır olması, kişinin iştahını azaltarak tokluk hissetmesini sağlamasından dolayı zayıflamaya yardımcı olmaktadır.

Bu nedenle, hem uzun süren bir tokluk hissi sağlamak hem de iştahın azaltılması için, öğünlerden önce 1 bardak su içilmesinin büyük yararı vardır.

İçilen su, metabolizmanın düzenli işleyişine paralel olarak kısa bir süreçte vücuttan terleme ve idrar yoluyla atılacaktır.

Su İçmenin Zayıflamaya Etkisi

Tokluk hissinin devam etmesi ve iştahın azalması açısından, gün içerisinde de su içmeye devam etmek ve bunu bir alışkanlık haline getirmek oldukça önemlidir.

Su içmenin zayıflamaya etkisi açısından, kahvaltı yapmadan önce içilen 1 ya da 2 bardak suyun etkisi çok önemlidir.

Aç karnına alınan su, vücudun ihtiyaç duymadığı maddelerin temizlenmesini, toksinlerden arınmayı kolaylaştırır.

Bu yönüyle, metabolizmayı hızlandırıp hastalıklardan korunma yönünde büyük bir adım atılır.

Sabahları içilen su ,organlarımızın su ihtiyacını gidererek sağlıklı bir şekilde işlev göstermelerine yardımcı olur.

Aç karnına içilen su , vücuttaki toksinlerin temizlenmesine yardımcı olduğu gibi aynı zamanda vücuttaki fazla yağların ve kalorinin de yakılmasına fayda sağlar.

Sabah içilen bir iki bardak sudan sonra yeme isteği de düşeceğinden, fazladan kalori alımının önüne geçilir.

Bunun yanında, gastrit veya benzer sorunlardan şikayetçiyseniz, su en büyük yardımcınız olacaktır.

Sabah aç karnına alacağınız 2-3 bardak su, midedeki asit oranını düşürecek ve gastrite yol açan semptomları giderecektir.

Zayıflamak amacıyla uygulanan çoğu diyet listesi, kişiyi aç bırakmakta, halsizlik, yorgunluk, asabiyet gibi belirtiler göstermektedir.

Su içmek, bu belirtilerin etkisini azaltarak kişinin diyet listesine olan uyumunu sağlar. Çoğu zaman aç hissedilmese de atıştırmak için bir şeyler aranır.

Bu esnada içilen 1 bardak su, yaklaşık 10 dakika içerisinde yeme isteğinizi azaltacaktır.

Bu sayede, öğünler arası fazladan kalori alımının önüne geçilmiş ve zararlı atıştırmalıklardan uzak kalmış olunmaktadır.

Su içmenin zayıflamaya etkisi açısında ele alacağımız diğer konu, soğuk su içmenin zayıflamaya etki edip etmediğidir. Soğuk su içildiğinde, metabolizma daha fazla enerji harcayarak suyun ısısını vücut sıcaklığına getirmek için çalışacaktır.

Soğuk su içildikten 10 dakika sonra, metabolizmanın hızı daha da artacaktır.

30-40 dakika sonra metabolizmanın hızı en yüksek seviyeye ulaşmaktadır. Bu yolla daha fazla kalori yakımı sağlanır.

Soğuk su içmek kilo vermek konusunda direkt bir etki göstermese de, daha fazla kalori yakımı, uzun dönemde etkisini mutlaka gösterecektir.

hakkında admin

Ayrıca Kontrol Et

Çiçek Türleri ve Özellikleri

Çiçek Türleri ve Özellikleri

Çiçek Türleri ve Özellikleri Çok fazla çiçek türleri vardır. Sizlere çiçek türlerinden bazılarını yazacağız. Açelya …

Bir yorum

  1. gayet güzel oldu bunu okumam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir